Akademiden Haberler

Galeri
İletişim Formu

Bale Ayakkabısı

Hakkımızda

T.C. M.E.B. Özel Akademi Sanat Merkezi Bale ve Müzik Kursu Antalya Konyaaltı ilçesinde 2008 Temmuz ayı itibariyle eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır.

Eğitim kadromuz pedagojik formasyonu olan Türk ve yabancı eğitmenlerden oluşmaktadır. Branşlarına göre konservatuvar mezunu, eğitim fakültesi mezunu, alanında yüksek lisans (master) yapmış öğretmenlerimizle birlikte yol almaktayız.

Eğitim programlarımız kış dönemi ve yaz dönemi olmak üzere kesintisiz devam etmektedir. Öğrencinin fiziksel ve zihinsel gelişim durumuna bağlı olarak genel başlangıç yaşı bale için 4 ve üzeridir, müzik bölümünde ise öğrencinin seçtiği enstrümana göre (piyano, keman, gitar, yan flüt, çello ya da şan eğitimi) farklılık göstermektedir. Bkz. Eğitim Programları

Okul öncesi dönemdeki öğrencilerimize sanatı sevdirmek, yeteneklerini ortaya çıkarmak ve doğru yönlendirmek amaçlı özel bir program uygulamaktayız. Temel ritim ve müzik kulağını geliştirmek amaçlı "orff schulwerk" sistemiyle eğitim yaptığımız bu program sayesinde öğrenciler eğilimleri ve yetenekleri doğrultusunda sertifika programlarına geçiş yapabilmektedirler.

Ayrıca kurumumuz sanatı meslek edinmek isteyen öğrencilere gerek sanat okulları giriş sınavlarına hazırlık (konservatuvar, güzel sanatlar lisesi, eğitim fakültesi, güzel sanatlar fakültesi) ve gerekse Milli Eğitim Bakanlığı sertifika programları sonrasında staj programlarıyla usta öğretici olarak hedeflerine ulaşmalarını sağlamaktadır.